MENU
 
 
 • Banánové rezy

  1 vote
  Najchutnejší zákusok!:)

  Ingredients

  • Cesto: 5 vajec, 5 PL práškového cukru, štipka soli, 7 PL polohrubej muky, 1/2 prášku do pečiva, 3 PL oleje, 4 PL horúcej vody, 2 PL kakaa.
  • Krém: 2 pomázánkove masla (po 200 g), 1 tvaroh vaničkový (250 g), 250 ml smotany na šľahanie 33%, 3 vanilkové cukry, 2 - 3 PL práškového cukru.
  • Ďalej: 5 banány, veľké balenie detských piškót, 250 ml uvarenej silnejšej kávy, 100 g čokolády.

  Directions

  1. Cesto: Vyšľaháme sneh z 5 bielkov, 5 lyžíc práškového cukru a so štipkou soli. Pridávame k tomu postupne za stáleho miešania (na najnižší stupeň) 5 žĺtky, 4 lyžice horúcej vody a 3 lyžice oleje, nakoniec 7 lyžíc polohrubej muky s 1/2 prášku do pečiva a trochou kakaa. Na vymastenom a vysypanom plechu 30 x 40 cm pečieme na 180°C 15 – 20 minút.
  2. Krém: Ušľaháme šľahačku. Pomázánkove maslo s cukrom a tvarohom dôkladne vyšľaháme, až zmes narastie a ručné jemné vmiešame ušľahanú šľahačku. Na upečený a vychladnutý korpus natrieme tretinu krému, rozložíme kolečka banánov tesne vedľa seba, natrieme druhou tretinu krému. Uvaríme hrnček silnej kávy a necháme vychladnúť. Do kávy namočíme piškóty a uložíme vedľa seba na krém. Na vrch rozotrieme zbytok krému a posypeme strúhanú čokoládou.
  3. Poznámka: Rezy necháme v chladničke do druhého dna uležať, sú potom o viac chutnejšie.

  Similar Recipes

  Leave a review or comment